top of page
ABD'de medikal kürtaj ne kadara mal olur?

 

Medikal kürtaj maliyetine dair bilgi doğrudan hizmet sağlayıcıdan alınmalıdır. Medikal kürtaj maliyeti, eyalet veya şehir, tesisin türü (hastane, klinik, özel muayenehane) ve gebelik safhasına göre değişebilir. Medikal kürtaj maliyeti genelde 300 ile 500 dolar arasında değişir ve buna gebelik testleri, muayeneler, ilaç ücretleri ve sağlık çalışanıyla danışma hizmetleri dahildir.

 

Medikal kürtaj maliyeti tamamen veya kısmen sigorta kapsamında olabilir. Ayrıca bazı eyaletlerde Medicaid yardımı da programa uygunluğu bulunan kadınlara sunulabilir. Birçok tesis ayrıca düşük gelirli kadınlara, gençlere ve öğrencilere indirimli (veya ücretsiz) hizmet sunmaktadır.

 

ABD'de kadınların düşük maliyetli kürtaj hizmetlerine ulaşabilmesi için çalışan bir çok örgüt mevcuttur ve bunların arasında Kürtaj Hizmet Ağı (Abortion Care Network), Ulusal Kürtaj Federasyonu (National Abortion Federation), Ulusal Kürtaj Fonları Ağı (National Network of Abortion Funds) ve Planlı Ebeveynlik (Planned Parenthood) bulunur.

 

 

Medikal kürtaj hakkında sorunuz varsa lütfen sık sorulan sayfamızı ziyaret edin.

bottom of page